Wiki »
Korzystanie z naszego svn¶
- pliki ŹRÓDŁOWE pracy komitujemy w naszym svn, plików WYNIKOWYCH, TYMCZASOWYCH i KOPII LOKALNYCH nie komitujemy
- pliki źródłowe to takie, które sami edytujecie (w szczególności pliki .tex oraz rysunki, w tym rysunki w pdf)
- pliki wynikowe to takie, które powstają podczas kompilacji (.toc, .bbl, .log, .aux, finalna wersja dokumentu w pdf). Te pliki należy dodać do listy plików ignorowanych.
- kopie lokalne(np. .bak, *.tex~) w przypadku korzystania z svn są zbędne bo sam svn jest kopią.
- Do listy plików ignorowanych dodajemy też widowsowy thumb.db, którego oczywiście nie komitujemy.
- Wolno komitować tylko pliki i katalogi składające się z małych liter i cyfr, bez znaków specjalnych w tym spacji i polskich liter.* Wynika to z kompatybilności między Windows i Linux
- to co zakomitujecie ma być wystarczające, żeby ktoś inny (np. promotor) mógł skompilować pracę.
- jeżeli nie macie jeszcze dostępu do svn poproście o niego swojego promotora, on Was skieruje do właściwej osoby
- adres Waszego svn to https://robotyka.ia.pw.edu.pl/svn/students. Ściągacie całe repozytorium svn. Na windows popularny klient svn to tortoise svn.
- pracę inżynierską przechowujcie w podkatalogu bsc\LOGIN\praca, natomiast magisterską msc\LOGIN\praca. Tylko tam komitujcie, chyba, że promotor zalecie inaczej.
- prezentację na obronę przechowujcie odpowiednio dla pracy inżynierskiej w podkatalogu bsc\LOGIN\obrona, natomiast dla pracy magisterskiej w msc\LOGIN\obrona. Nie komitujcie filmów.
- sprawozdania z pracowni przechowujcie w odpowiednich podkatalogach np. msc\LOGIN\pdi1.
- pliki nazywajcie w unikalny sposób. Unikajcie nazw typu main.tex. Już lepiej użyć np. praca-inzynierska.tex albo sprawozdanie-pdm.tex
- autoryzacja dostępu przeprowadzana jest loginem i hasłem uzyskanym wcześniej w naszym laboratorium (tym samym, którym logujecie się w laboratorium na linuxa, windowsa, redmine, twiki)
- postępy komitujcie co najmniej raz na tydzień (najlepiej około raz dziennie na koniec dnia pracy)
- Nie przesyłajcie skompilowanych wersji pracy, pracowni czy prezentacji mailem, chyba, że promotor wyraźnie tego zażąda. Pamiętajcie, że svn służy do tego, żeby te dokumenty wygenerować.
Ładowanie...